اجاق گاز رومیزی چه مارکی خوبه؟

Rate this post

اگر قصد خرید اجاق گاز رومیزی را دارید، تنها کافی است که به صفحات فروشگاه‌ های مجازی سر بزنید. بدین طریق متوجه می ‌شوید که چه برند هایی اقدام به تولید اجاق‌ گاز های رومیزی کرده اند. در این مقاله بهترین برندهای اجاق‌ گاز رومیزی را معرفی خواهیم کرد. به علاوه نکات خرید یک اجاق گاز مناسب را یادآوری می‌ کنیم تا بتوانید محصولی با کیفیت و پر قدرت را تهیه نمایید.

بهترین مارک های گاز رومیزی آشپزخانه

بهترین برندهای اجاق‌ گاز رومیزی کدامند؟

برند های زیادی در این حوزه فعالیت دارند. پیش از معرفی پر فروش ترین برند های اجاق گازهای رومیزی نکات خرید آن ها را شرح خواهیم داد.

 • داتیس
 • اخوان
 • ایلیا استیل
 • بیمکث
 • استیل البرز
 • آلتون
 • روبینا
 • رمگا

نکات مهم خرید گازهای رومیزی

در هنگام خرید اجاق گاز رومیزی به نکات زیر توجه داشته باشید.

۱- تعداد شعله ها

معمولاً این اجاق گاز ها ۵ شعله هستند. البته اجاق گاز های رومیزی و توکار به صورت تک شعله تا ۶ شعله مشاهده می شوند. تعداد شعله‌ های اجاق گاز باید متناسب با نیاز شما باشد. بنابراین در هنگام خرید به این نکته مهم توجه کنید.

۲- ایمنی دستگاه

اجاق گاز هایی که در کارگاه تولید می ‌شوند و فاقد استاندارد هستند ایمنی بسیار پایینی دارند. ایمنی شامل کیفیت لوله کشی داخلی، وجود ترموکوپل و فندک ‌های مرغوب است. اگر شعله به طور ناخواسته خاموش شود ترموکوپل وارد عمل خواهد شد. در این شرایط ترموکوپل جریان گاز را قطع می ‌کند. وجود ترموکوپل در دستگاه حائز اهمیت است تا از گاز گرفتگی افراد در محیط پیشگیری شود.
اگر لوله کشی داخلی و فندک‌ ها بی ‌کیفیت باشند سبب نشت گاز می ‌شود. ایمن نبودن این قطعات آتش سوزی و گاز گرفتگی در محیط را به دنبال دارد.

بهترین اجاق گاز رومیزی ایرانی و خارجی

۳- شکل ظاهری

اجاق گاز ها در اشکال گوناگونی از جمله کلاسیک، مستطیلی، دایره ‌ای و چند ضلعی وجود دارند. باید در هنگام خرید، شکل ظاهری اجاق را متناسب با سلیقه خود انتخاب کنید.

۴- بزرگ بودن ‌یکی‌ از شعله ها

معمولاً یکی از شعله ‌های اجاق نسبت به سایر شعله ‌ها بزرگتر است. محل قرارگیری شعله بزرگ یا پلوپز دستگاه اهمیت زیادی دارد. این شعله می‌ تواند سمت راست، چپ و یا وسط باشد. باید بر اساس چیدمان و نوع کابینت‌ و سلیقه خود، در هنگام خرید به شعله بزرگ توجه نمایید. بهتر است که شعله بزرگ در کنار و یا وسط دستگاه باشد.

۵- تایید اجاق گاز توسط اداره استاندارد

دقت داشته باشید که گازهای رومیزی خانگی از نوع گازسوز هستند. این دستگاه ‌ها به طور مستقیم با محیط زندگی و جان شما در ارتباط می باشند. دستگاه باید حتماً مورد تایید اداره استاندارد باشد.
بهتر است که اجاق را از برند های شناخته شده تهیه کنید. در غیر این صورت محصول خطراتی را به همراه دارد که غیر قابل جبران است. شناخت بهترین برندهای اجاق‌ گاز رومیزی می تواند به شما در انتخاب بهتر کمک نماید.

۶- نوع اجاق گاز

به طور کلی اجاق گاز های رومیزی در سه گروه تولید می ‌شوند. مزایا و معایب هر یک از این دستگاه ‌ها متفاوت است.

انواع اجاق گاز های رومیزی مارک خوب

انواع اجاق گاز های رومیزی (در بین بهترین برندهای اجاق‌ گاز رومیزی)

اگر قصد خرید اجاق گازهای رومیزی را برای آشپزخانه خود دارید جالب است بدانید که این نوع گازها دارای انواع مختلفی می باشند. در ادامه به معرفی تمامی مدل ها به همراه نقاط قوت و ضعف هر یک می پردازیم

اجاق گاز رومیزی شیشه ای

اجاق گازی که خریداری می‌ کنید باید شیشه سکوریت یا پخته شده داشته باشد. اگر شیشه سکوریت شده نباشد با کوچکترین افزایش دما به راحتی می ‌شکند. شکستن شیشه دستگاه چالش ‌هایی را برای مصرف کننده به دنبال دارد. شیشه ‌های سکوریت شده در دمای ۶۰۰ درجه سانتیگراد در کوره پخته می ‌شوند. حرارت غیر معمول دستگاه سبب شکستگی این شیشه نخواهد شد.

از معایب اجاق‌ های شیشه‌ ای آن است که رد لکه و چربی به سرعت روی آن ها مشاهده می ‌شود. البته به راحتی می ‌توانید این لکه ‌ها را پاک کنید.

اجاق گاز رومیزی استیل

گاز رومیزی های استیل در کشور ایران بسیار پر طرفدار هستند. اگر استیل استفاده شده در ساخت اجاق با کیفیت باشد این دستگاه دوام بالایی دارد. یکی از معایب این دستگاه آن است که لک دست خیلی زود روی آن نمایان می ‌شود. تمیز کردن اجاق استیل نسبت به مدل های شیشه ‌ای سخت ‌تر است.

گاز‌های رومیزی سرامیکی

این نوع اجاق گاز به تازگی به تولید انبوه رسیده است. این اجاق‌ ها در حرارت بالا تر مقاومت بیشتری دارند. صفحه این دستگاه ‌ها داغ می ‌شود. این اجاق ‌ها نسبت به نمونه‌ های شیشه ‌ای و استیل خیلی دیر تر کثیف می ‌شود. میزان استحکام دستگاه نسبت به اجاق‌ های استیل و شیشه ‌ای بیشتر است. از بزرگترین معایب اجاق سرامیکی آن است که وقتی صفحه آن داغ است، اگر آب یا مایعات روی آن بریزید تمیز کردن آن سخت می شود. در این شرایط احتمال شکستن ناگهانی اجاق وجود دارد.

بهترین برند
کشور سازنده بهترین مدل از این کمپانی نوع صفحه
نوع سرشعله
داتیس ایران DG-567 شیشه شات ایتالیا ساباف ایتالیا
اخوان ایران V14-T شیشه سکوریت ایرانی ساباف ایتالیا
ایلیا استیل ایران IG5913 SCHOT ایتالیا دیفندی ایتالیا
بیمکث ایران

برقی و گازی ۰۰۲۶

صفحه استنلس استیل ۳۰۴ + شیشه سکوریت ساخت ایتالیا ساباف ایتالیا
استیل البرز ایران

S5910S

استیل ضد خش ایرانی ساباف ایتالیا
آلتون ایران

IG531D

شیشه سکوریت ایرانی دیفندی ایتالیا
روبینا ایران

950

شیشه سکوریت ایرانی دیفندی ایتالیا
رمگا ایران D530T استیل ضد خش ایرانی دیفندی ایتالیا

بهترین مارک تولید کننده گازهای رومیزی آشپزخانه در ایران

گاز صفحه ای چه مارکی خوبه؟ بهترین برند های گازهای رومیزی که در بازار ایران موجود می باشند، عبارتند از:

 • داتیس
 • اخوان
 • ایلیا استیل
 • بیمکث
 • استیل البرز
 • آلتون
 • روبینا
 • رمگا

این برند ها جزو پر فروش ‌ترین و با کیفیت ‌ترین برند هایی هستند که در ایران مشغول به فعالیت می ‌باشند. کیفیت ساخت اجاق‌ های تولید شده توسط این برند ها فوق العاده است.

کیفیت گازهای صفحه ای ایرانی خوبه؟

هر یک از برند ها اجاق های شیشه ‌ای، استیل و سرامیکی را در کیفیت ها، طرح‌ ها و مدل‌ های مختلف تولید می ‌کنند. برخی از افراد پس از خرید اجاق گاز از شعله‌ های آن ناراضی هستند. میزان کیفیت شعله اجاق به نوع سر شعله و گاورنر بستگی دارد.

بهترین گاز رومیزی استیل و شیشه ای

ایران جزو بهترین تولید کنندگان سرشعله است. بهترین سرشعله‌ ها در کشور ایتالیا تولید می ‌شود. سرشعله‌ های ایتالیایی شامل برند های دیفندی و ساباف خواهد بود. معمولاً برند های خوب و معروف از این سرشعله ‌ها برای ساخت اجاق ‌های خود استفاده می ‌کنند.

اگر در ساختمان یا منزل مسکونی شما افت فشار گاز محلی ایجاد شود، گاورنر از کم و زیاد شدن فشار گاز پیشگیری می ‌کند. در واقع وظیفه گاورنر تثبیت فشار گاز است. با وجود گاورنر هنگامی که فشار گاز افزایش و یا کاهش یابد شعله اجاق تغییری نمی ‌کند. با وجود گاورنر کیفیت غذای شما حفظ می ‌شود و مواد خوراکی خام نمی ‌مانند و نمی سوزند. در این شرایط میزان رضایت کاربران از شعله ‌ها نیز خیلی بالاست. در هنگام خرید اجاق گاز به تمامی موارد بیان شده توجه کنید تا در نهایت محصولی با کیفیت را خریداری نمایید.

مطلب پیشنهادی: بهترین برند لوازم خانگی 

سوالات متداول
 • بهترین برند ایرانی گاز صفحه ای کدام است؟
  از نگاه کاربران و مصرف کنندگان این محصول، گازهای رومیزی اخوان به لحاظ قیمت مناسب و کیفیت ساخت عالی، از بهترین برندهای ایرانی موجود در بازار می باشند.
 • پر فروش ترین گازهای صفحه ای برند اخوان کدامند؟
  گاز صفحه ای مدل GI35، گاز صفحه ای مدل GI24، گاز صفحه ای مدل GI13 و مدل GI135 جزو بهترین های مارک ایرانی و معتبر اخوان می باشند.
 • بهترین برندهای گازهای رومیزی آشپزخانه چه قابلیت هایی دارند؟
  علاوه بر قابلیت پخت و پز ساده، بهترین مارک ها دارای امکاناتی نظیر ایمنی بالا با قابلیت قطع خودکار گاز با خاموش شدن شعله، امکان اتصال بی سیم، قابلیت استفاده به صورت لمسی یا تاچ، دارا بودن تایمر و ... می باشند.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *