مزایا و معایب ماشین لباسشویی ادواش

5/5 - (3 امتیاز)

برای اولین بار برند سامسونگ تصمیم گرفت که ایده ناب و منحصر به فردی را روی ماشین ‌های لباسشویی خود اجرا کند. این امر منجر به تولید ماشین لباسشویی ادواش (Add Wash) سامسونگ گردید. این برند یک درب مجزا را روی درب اصلی دستگاه تعبیه کرد تا در صورت جا ماندن لباس‌ ها جهت شستشو بتوانید درب را باز کنید. لباس ‌ها را درون دستگاه قرار بدهید بدون این که دستگاه را خاموش کنید یا برنامه شستشو را متوقف نمایید.

مزایا و معایب ماشین لباسشویی ادواش

ماشین لباسشویی ادواش (Add Wash) چیست؟

برای اولین بار کمپانی سامسونگ این ایده را اجرا کرد و نام این آپشن را ادواش گذاشت. پس از سامسونگ برند هایی مانند پاکشوما و بوش تلاش کردند که فناوری ‌های جدید تری را در این ایده ایجاد کنند. سامسونگ توانست بدون این که درب دوم را روی ماشین ‌های لباسشویی خود تعبیه کند، آپشن ادواش را در دستگاه ‌های خود ایجاد نماید.

ماشین لباسشویی ادواش (Add Wash) چیست

در نهایت برند های ایرانی بوش و پاکشوما موفق شدند که آپشن Add Garment را به دستگاه‌ های خود بیفزایند. این آپشن بدین صورت است که در حین شستشو با فشردن دکمه Pause آب درون درام یا مخزن لباسشویی کاهش می یابد. بطوریکه شما می ‌توانید درب دستگاه را باز کرده و لباس ‌های جامانده را به درام اضافه کنید.

وجود Add Garmen که برند های نام برده شده در ساخت دستگاه‌ های خود از آن استفاده کردند، سبب افزایش فروش آنان شد. زیرا یکی از بهترین راهکار هایی است که می توانید لباس ‌های جامانده خود را در حین شستشو به دستگاه اضافه کنید.

پس از گذشت مدتی برند هایی مانند اسنوا و دوو نیز این آپشن را به دستگاه‌ های خود اضافه کردند. برند اسنوا این آیتم را با عنوان تجاری واش این واش که قرار دادن یک درب اضافه روی دستگاه بود عرضه کرد. برند دوو نیز این آپشن را با نام تجاری Add ltem معرفی کرد که در آن ها درب دومی مشاهده نمی شود. بلکه همانند برند های پاکشوما و بوش درب دستگاه به طور کامل باز خواهد شد.

مطلب پیشنهادی: معرفی بهترین برندهای ماشین لباسشویی

مزایا و معایب ماشین لباسشویی های مجهز به سیستم ادواش

مزیت این ماشین لباسشویی برای مصرف کنندگانی است که دائماً فراموش می ‌کنند برخی از لباس‌ های خود را جهت شستشو درون دستگاه قرار دهند. به لحاظ ظاهری، لباسشویی هایی که دارای درب دوم هستند از ظاهر زیبا تری برخوردار می باشند. اما اصلی ترین مزیت های لباسشویی های Add Wash این است که در صورتی که فراموش کنید لباسی را جهت شستشو درون دستگاه قرار دهید به راحتی می ‌توانید آن را به درام ماشین اضافه کنید. حتی پس از آغاز به کار دستگاه و شروع برنامه شستشو می توانید این کار را انجام دهید.

لباسشویی ادواش سامسونگ خوبه؟

معایب و مشکلات فنی

آپشن‌ Add Garment یا Add ltem معایبی مانند نشت آب به خارج از دستگاه را ندارد، حتی اگر به صورت نادرست از آن استفاده کنید. با وجود این آیتم‌ ها شما می‌ توانید درب دستگاه را به صورت کامل باز کنید. اگر از درب دوم دستگاه به درستی استفاده نشود ممکن است شاهد نشت آب به خارج از ماشین‌ لباسشویی باشید.

مطلب پیشنهادی: تکنولوژی اکوبابل در لباسشویی چیست؟

معایب لباسشویی های ادواش سامسونگ

لباسشویی Add Wash خوب است یا خیر؟

اگر در ماشین لباسشویی سیکل پیش شستشو آغاز شده باشد و شما لباسی را به درام دستگاه اضافه کنید، طبیعتاً آن لباس از برنامه پیش شستشو باز خواهد ماند. در صورتی که برنامه پیش شستشو شروع نشده باشد حتی در صورتی که لباسشویی شما به این آیتم ‌ها نیز مجهز نباشد می ‌توانید دستگاه را Restart کنید و و مجدداً چرخه شستشو را آغاز نمایید.

به طور کلی ماشین لباسشویی ادواش تا حدودی جنبه ظاهری و تبلیغاتی دارد. به طوری که از نظر برخی از کاربران کاربردی نیست. با این وجود بسیاری از افراد به دنبال خرید ماشین ‌های لباسشویی هستند که به آیتم ادواش مجهز باشند.

سوالات متداول
  • آیا این تکنولوژی برای برداشتن لباس ها هم مناسب است؟
    بله، لباسشویی سامسونگ مدل add wash این امکان را به کاربر می دهد که برخی از لباس ها را در حین شستشو از دستگاه خارج سازد. به ویژه زمانی که متوجه شوند که یک شی با ارزش به اشتباه وارد مخزن شده است. یا برای خروج دستمال کاغذی از جیب لباس که فراموش شده است. همچنین خروج اشیایی که ممکن است به دستگاه آسیب بزنند.
  • اصلی ترین معایب دستگاه های دارای سیستم add wash چیست؟
    علاوه بر قیمت بالاتر نسبت به مدل های ساده، امکان نیاز به تعمیرات در این مدل ها بالاتر و قطعات یدکی آنها گران قیمت است. همچنین امکان دسترسی به قطعات یدکی در ایران دشوار است. ضمن آنکه گارانتی این مدل ها نسبت به سایر دستگاه ها کوتاه مدت تر است.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *