مصرف آب ماشین ظرفشویی

4/5 - (2 امتیاز)

با توجه به محبوبیت زیاد امروزه در رابطه با استفاده از ماشین ظرفشویی در منازل یکی از سوالات پر تکرار میزان مصرف آب در ماشین ظرفشویی است که در این مقاله قصد داریم در مورد مصرف آب و تفاوت آن با شستشوی ظروف با دست را مورد بررسی قرار دهیم.

مصرف آب ماشین ظرفشویی

مقدار آب مصرفی در ماشین های ظرفشویی چقدر است؟

ماشین های ظرفشویی با برند ها و مدل های متنوعی در بازار وجود دارد که هر کدام متوسط میزان مصرف آب متفاوتی دارند که این بازه بین 9 تا 15 لیتر اعلام شده است.

حال با توجه به اینکه در هر برند و هر مدل مصرف آب به صورت متوسط بیان میشود نشان دهنده این است که بسته به نوع برنامه شستشوی انتخابی شما این میزان متغییر است.

برای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی و پیشگیری از رشد باکتری ها ، مقاله آموزش تمیز کردن ماشین ظرفشویی را حتما مطالعه کنید !

آیا مصرف آب ظرفشویی نسبت به شستشو با دست بیشتر است؟

این سوال یکی از سوالاتی است که همیشه ذهن خریدار را قبل از خرید ماشین ظرفشویی درگیر میکند.

شاید برای پاسخ دادن به این سوال اولین جوابی که به ذهنمان میرسد این است که شستشو ظروف با ماشین ظرفشویی بیشتر از شستشو با دست آب مصرف میکند اما باید گفت که اینطور نیست.

در کشور انگلستان بعد از مشخص شدن نتایج بررسی اعلام شد که هنگام شستشو ظروف با دست برای حدودا یک سرویس 12 نفره به طور میانگین 100 لیتر آب مصرف میشود (البته اگر هنگام شستو شیر آب باز نماند) ، اما شستشوی ظرف ها با یک ماشین ظرفشویی برای یک ماشین پر مصرف حداکثر 15 لیتر آب در هر سیکل شستشو برای همان مقدار ظروف است.

کیفیت شستشوی ظروف با ماشین ظرفشویی

اکثر خانم های خانه دار بر این باور هستند که شستشو ظروف با دست بسیار تمیز تر از شستشو با ماشین ظرفشویی است اما باید بگوییم که این باور نیز غلط است .
چون دمای آب مناسب برای پاکیزگی ظروف شما میانگین 60 درجه سانتی گراد است که این امر در شستشو با دست امکان پذیر نیست زیرا پوست دستان شما نمیتوانند این دما را تحمل کنند .
اما یک ماشین ظرفشویی برای پاکیزگی و تمیزی بیشتر ظروف شما میتوانند دمای آب را حتی تا 90 درجه سانتی گراد نیز بالا ببرند.

در نتیجه اگر امکان خرید یک ماشین ظرفشویی را دارید و سوال های ذکر شده شما را دچار تردید برای خرید ماشین ظرفشویی کرده است، پس از بررسی ماشین ظرفشویی های موجود در بازار و انتخاب یک گزینه کم مصرف و امکانات بیشتر اقدام به خرید یک ماشین ظرفشویی بهینه کنید و از شر مایع های ظرفشویی شیمیایی و ایستاده ماندن برای شستن ظرف ها در مدت های وطولانی خلاص شوید.

ماشین های ظرفشویی پاکشوما از بهترین و با کیفیت ترین محصولات موجود در بازار که با امکاناتی به روز و قیمتی مناسب در بازار عرضه شده اند می تواند.

همچنین میتوانید از متخصصان فروشگاه اینترنتی افشار هوم برای خرید یک ماشین ظرفشویی با کیفیت و کم مصرف کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *