لباسشویی اسنوا بخریم یا پاکشوما؟

5/5 - (3 امتیاز)

یکی از سوالات پر تکرار مشتریانی که قصد خرید لباسشویی را دارند این است که ماشین لباسشویی پاکشوما بهتر است یا اسنوا. در پاسخ به مقایسه لباسشویی اسنوا و پاکشوما پرداختیم. در وهله اول باید بدانید که هر دو برند پاکشوما و اسنوا از مارک ‌های با کیفیت و خوش سابقه ایرانی هستند که بیشترین سهم فروش را در بازار ایران به خود اختصاص می ‌دهند. از آن جایی که این دو شرکت سهم بالایی در فروش لباسشویی دارند.، بهتر است که خریداران در هنگام انتخاب این دستگاه مقایسه درستی انجام دهند تا در نهایت بهترین مارک را انتخاب کنند.

مقایسه بین ماشین لباسشویی های اسنوا و پاکشوما

مقایسه لباسشویی اسنوا و پاکشوما

سابقه فعالیت شرکت اسنوا و تاریخچه تولید محصولات آن نسبت به شرکت پاکشوما کوتاه تر است. ضمن آنکه این شرکت از آغاز فعالیت خود تنها لباسشویی های درب از جلو را تولید نموده است. این در حالی است که شرکت پاکشوما تولید کننده طیف متنوع تری از لوازم خانگی می باشد. به عبارتی دیگر پاکشوما از لحاظ قدمت از برند اسنوا قدیمی ‌تر می ‌باشد و در حقیقت زود تر نسبت به تولید لباسشویی اقدام کرده است.

تاریخچه پاکشوما

برند پاکشوما از سال ۱۳۵۴ فعالیت خود را آغاز نمود و با شرکت ‌های بزرگی مانند ال جی، هایر، کندی، زیرو وات و مدیا یعنی شرکت‌ های ایتالیایی، کره ‌ای و چینی کار کرده است‌.
کمپانی پاکشوما توانسته طی سال های زیادی که به سابقه درخشانی دست یافته است، محبوبیت خود را روز به روز افزایش دهد. این مجموعه که از دهه ۵۰ شروع به کار کرده، در ابتدا با تولید لباسشویی نیمه اتوماتیک فعالیت خود را آغاز نمود.

در ادامه همزمان با تولید لباسشویی نیمه اتوماتیک توانست لباسشویی اتوماتیک درب از جلو را از برند هایی مانند. مرسی ایتالیا، هایر و بسیاری از برند های خارجی دیگر را وارد کند.
پاکشوما توانست پس از گذشت حدود ۵ سال لباسشویی اتوماتیک درب از جلو را تولید کند. در حقیقت این برند توانست پس از گذشت چند دهه آزمون و خطا های خود را انجام دهد و به بهترین فرمول تولید، کیفیت و خدمات خود دست یابد.

تاریخچه‌ برند اسنوا

اسنوا از سال ۱۳۸۴ شروع به کار نمود، اما از همان آغاز فعالیت لباسشویی را تولید نمی ‌کرد. در ابتدا شرکت اسنوا، تلویزیون و اجاق گاز را تولید می ‌کرد. پس از آن نیز به سمت برودتی رفت. یعنی ساخت یخچال و فریزر ها و سپس نسبت به ساخت ماشین و لباسشویی اقدام نمود.

مقایسه لباسشویی اسنوا و پاکشوما

مقایسه به لحاظ فنی

برند اسنوا از موتور های تسمه‌ ای یونیورسال مثل پاکشوما، موتور های اینورتر BLDC و موتور های دایرکت درایو استفاده می ‌کند. میزان مصرف انرژی موتور های دایرکت درایو نسبت به موتور های یونیورسال و اینورتر BLDC حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد بیشتر است. در حقیقت لباسشویی ‌های اسنوا از نظر تنوع موتور نسبت به پاکشوما قوی ‌تر هستند. با توجه به مدلی که در برند اسنوا انتخاب می ‌کنید میزان صدای دستگاه ‌ها نیز با یکدیگر متفاوت است. میزان صدا در زمان شستشو بین ۵۱ تا ۸۴ دسی بل و در هنگام خشک کن نیز بین ۷۰ تا ۷۸ دسی بل می ‌باشد.

برند اسنوا از موتور های تسمه‌ ای یونیورسال مثل پاکشوما، موتور های اینورتر BLDC و موتور های دایرکت درایو استفاده می ‌کند. میزان مصرف انرژی موتور های دایرکت درایو نسبت به موتور های یونیورسال و اینورتر BLDC حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد بیشتر است. در حقیقت لباسشویی ‌های اسنوا از نظر تنوع موتور نسبت به پاکشوما قوی ‌تر هستند.

از نظر نوع و استحکام بدنه نیز، لباسشویی پاکشوما بسیار قوی ‌تر است. در واقع از لحاظ استحکام بدنه ماشین‌ لباسشویی اسنوا ضعیف‌ تر می ‌باشد.

لباسشویی اسنوا بهتره یا پاکشوما

مقایسه خدمات پس از فروش دو شرکت

نصب اولیه در هر دو برند به صورت رایگان انجام می‌ شود و هزینه ایاب و ذهاب ندارند. خدمات پس از فروش شرکت پاکشوما با نام تجاری پاک سرویس است. پاکشوما برای محصولات خود ۱۲ سال که معادل ۱۴۴ ماه می ‌شود، ضمانت بدون قید و شرط موتور و به مدت ۲۴ ماه نیز ضمانت کل دستگاه را قرار می‌ دهد.

درصد رضایت مصرف کنندگان محصولات پاکشوما از خدمات پاک سرویس بسیار بالاست. زیرا طی این سال ‌ها توانسته است خدمات بسیار خوبی را ارائه دهد.

در مقابل خدمات پس از فروش برند اسنوا با عنوان خدمات گروه صنعتی انتخاب شناخته می ‌شود. مدت زمان خدمات پس از فروش در برند اسنوا برای موتور ۱۰ سال و برای کل دستگاه نیز ۲۴ ماه می باشد. برند اسنوا خدمات پس از فروش خود را با عنوان خدمات گروه صنعتی انتخاب ارائه می نماید.

مقایسه فنی لباسشویی اسنوا و پاکشوما

راهنمای انتخاب دستگاه های پاکشوما

لباسشویی‌ های پاکشوما را می ‌توان به دو‌ گروه اتوماتیک و نیمه اتوماتیک تقسیم کرد. منظور از لباسشویی ‌های نیمه اتوماتیک، لباسشویی ‌های درب از بالا می ‌باشد که در انواع نمونه ‌های تک قلو و دو قلو وجود دارند. این لباسشویی ‌ها فضای زیادی را اشغال می‌ کنند و برای خرید آن به بودجه کمی نیاز خواهید داشت. جابجایی این لباسشویی نسبتا راحت است. شستشو در ماشین‌ های لباسشویی نیمه اتوماتیک سخت است، زیرا یک طرف آن مربوط به قسمت شستشو و سمت دیگر آن خشک کن می ‌باشد. ضمن آنکه برنامه های شستشوی این دستگاه کم است و دور موتور آن نیز نسبت به لباسشویی‌ های اتوماتیک بسیار کمتر می ‌باشد.

منظور از لباسشویی ‌های اتوماتیک، لباسشویی ‌های درب از جلو می ‌باشد. منظور از اتوماتیک بودن این لباسشویی آن است که تمامی عملیات شستشو، خشک کردن و تخلیه در این دستگاه به صورت کاملاً خودکار و اتوماتیک انجام می ‌شود و به دخالت انسان احتیاجی نخواهد داشت. در ساخت لباسشویی ‌های اتوماتیک درب از جلو دو نسل موتور استفاده می ‌شود که عبارتند از:

موتور تسمه ای یونیورسال

موتور یونیورسال از نسل دوم موتور های تسمه‌ ای است و میزان مصرف انرژی آن نسبت به موتور های اینورتر BLDC بین ۲۰ تا ۲۵ درصد بیشتر می ‌باشد. لرزش و صدای موتور یونیورسال نیز نسبت به موتور های اینورتر بالا تر است. میزان صدا، لرزش و مصرف انرژی موتور یونیورسال نسبت به موتور های نسل قبل آن که تسمه ای مگنتی بودند حداقل ۴۰ درصد کمتر خواهد بود.

موتور تسمه ای اینورتر BLDC

این موتور ها کمترین میزان صدا و لرزش را دارند و بر اساس به روز ترین تکنولوژی‌ های روز دنیا ساخته شده اند. میزان دور این موتور ۱۴۰۰ در دقیقه می‌ باشد و تا ۸۰ درصد می‌ تواند آب و رطوبت موجود در لباس ‌ها را بگیرد و آن ها را آماده خشک شدن کند.

ماشین لباسشویی اسنوا بهتر است یا پاکشوما

مزایا و معایب در هر دو برند

یکی از مزیت‌ های ماشین لباسشویی پاکشوما قابلیت اضافه کردن لباس در تمامی مدل ‌هایی که دور موتور آن ها ۱۴۰۰ دور در دقیقه است می ‌باشد. این ماشین لباسشویی از لحاظ میزان مصرف انرژی در گرید +++A قرار می ‌گیرد. میزان صدای تولید شده توسط این دستگاه بسیار پایین است که در هنگام شستشو ۵۲ دسی بل و در زمان خشک کن نیز ۷۴ دسی بل می ‌باشد. این میزان صدا در لباسشویی‌ های ایرانی عددی کاملاً ایده‌آل است. یکی از معایب ماشین لباسشویی ‌های پاکشوما آن است که تنوع طراحی ظاهری آن ها نسبت به سایر برند ها کمتر می ‌باشد. برند اسنوا دارای حداقل ۷ دسته‌بندی می ‌باشد که در این گروه‌ ها نیز محصولات با شکل ظاهری متنوع به چشم می‌ خورد.

کمپانی پاکشوما فقط ۴ سری ماشین لباسشویی را تولید می ‌کند که از لحاظ ظاهر با یکدیگر متفاوت هستند. یکی دیگر از مشکلات لباسشویی‌ های اسنوا آن است که در آن ها سیستم شستشو همراه با بخار وجود ندارد.

ماشین لباسشویی برند اسنوا بخریم یا پاکشوما؟

هر دو برند اسنوا و پاکشوما جزو با کیفیت ‌ترین و با اصالت ‌ترین برند هایی هستند که طی این چندین و چند سال سابقه بسیار خوبی در زمینه تولید ماشین لباسشویی دارند. مشخصات فنی در دستگاه‌ های مختلف، متفاوت است. اگر بخواهید دستگاهی با رده پایین و با قیمت مناسب را خریداری کنید مانند لباسشویی ۷ کیلویی ۱۰۰۰ دور یا لباسشویی ۸ کیلویی ۱۲۰۰ دور. برند اسنوا گزینه مناسب‌ تری است. چون در این زمینه تنوع بیشتری دارند. میزان صدای این دستگاه‌ ها کمتر و تعداد برنامه‌ های شستشوی آن ها نیز بیشتر خواهد بود.

بطور کلی مشخصات فنی محصولات پاکشوما نسبت به برند اسنوا در لباسشویی های رده‌ پایین، ضعیف ‌تر است.

در لباسشویی ‌های بالا رده که از لحاظ قیمت نیز اقتصادی نیستند مانند وزن های ۸ و ۹ کیلوگرمی. اگر مشتری به دنبال موتور های اینورتر BLDC باشد که تسمه ‌ای هستند. محصولات پاکشوما باید در اولویت قرار بگیرند. در صورتی که مصرف کننده به دنبال موتور های دایرکت درایو و بدون تسمه باشد، باید محصولات برند اسنوا را انتخاب کند. در حقیقت مشتری باید مدل‌ هایی را انتخاب نماید که از این نوع موتور در ساخت آن ها استفاده شده باشد.

بیشتر بخوانید:

مزایا و معایب لباسشویی پاکشوما از دید کاربران

مزایا و معایب لباسشویی اسنوا از دید کاربران

سوالات متداول
 • موتور لباسشویی های اسنوا بهتر است یا پاکشوما؟
  برند اسنوا از موتور های نسل دایرکت درایو برای ساخت لباسشویی ‌های خود استفاده نمی ‌کند. اگر چه موتور های اینورتر BLDC از کمترین صدا و لرزش و همچنین کمترین هزینه در هنگام خرابی برخوردار هستند، اما هنوز هم بسیاری از مصرف کنندگان معتقدند که موتور های دایرکت درایو یا گیربکسی گزینه بهتری می ‌باشد. پاکشوما با استفاده نکردن از موتور های دایرکت درایو در ساخت لباسشویی ‌های خود توجه این گروه از مصرف کنندگان را به این دستگاه از دست خواهد داد.
 • خدمات پس از فروش لباسشویی های کدام برند قوی تر است؟
  درصد رضایت مصرف کنندگان محصولات پاکشوما از خدمات پاک سرویس بسیار بالاست. زیرا طی این سال ‌ها توانسته است خدمات بسیار خوبی را ارائه دهد.
2 دیدگاه در “لباسشویی اسنوا بخریم یا پاکشوما؟
 • ۱۴۰۲-۰۸-۲۵ at ۱۱:۵۳ قبل از ظهر
  Permalink

  خیلی خوب و مفید بود این مطلب

  Reply
 • ۱۴۰۳-۰۲-۲۰ at ۹:۰۳ قبل از ظهر
  Permalink

  عالی بود من که خیلی برند اسنوا رو دوست دارم و همچنین خدمات بعد از فروششون رو

  Reply
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *