چگونه فقط از خشک کن ماشین لباسشویی استفاده کنیم؟

5/5 - (2 امتیاز)

بعد از مطالعه این مطلب متوجه می شوید که یک ماشین لباسشویی فقط برای شستشو نیست و میتوان از آن برای خشک کردن لباس ها و کم کردن حجم آب در الیاف لباس ها نیز از آن استفاده کرد. در این مقاله برای شما توضیح خواهیم داد که چگونه فقط از خشک کن ماشین لباسشویی استفاده کنیم؟

می توانید تمامی مدل های لباسشویی دوو را از افشار هوم نماینده رسمی این شرکت به صورت آنلاین یا حضوری تهیه کنید.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که علی رغم میل باطنی مجبور به شستشو با دست لباس های حساس شوید و برای خشک کردن و آبگیری آن به مشکل خورده باشید ، و یا لباس های بچه ها و فرزندانتان را در نبود برق با دست شستشه اید و زمانی که برق می آید مشکل چکه کردن آب لباس ها و زمان بردن خشک شدن آنها ذهن شما را مشغول کرده باشد و تمایل داشته باشید بدانید چگونه فقط از خشک کن ماشین لباسشویی استفاده کنیم؟

خشک کن لباسشویی

چگونه فقط از خشک کن ماشین لباسشویی استفاده کنیم؟

در زمان های قدیم که خیلی ماشین های لباسشویی رایج نبود ، مادربزرگ هایمان در حیاط منزل شروع به شستشوی با دست لباس ها میکردند و با پهن کردن لباس ها جلوی افتاب به خشک شدن لباس ها کمک میکردند . اما در زندگی های امروزه شستشوی لباس های با دست کار بسیار مشکل است مگر اینکه محدودیتی برای شستشو با لباسشویی وجود داشته باشه و در کل بعد از شستشوی لباس ها در منزل های امروزی که به شکل آپارتمانی است آبگیری لباس ها کار بسیار مشکلی تری است .

شما میتوانید با استفاده از فقط خشک کن لباسشویی که میتوان گفت در تمامی برند ها این گزینه مشاهده میشود اقدام به خشک کردن لباس هایتان کنید ، این گزینه در تمامی لباسشویی ها به صورت متداول به گزینه ی Spin معرفی میشود .

Spin در لغت به معنای چرخش است که با انتخاب این گزینه از برنامه شستشو های لباسشویی و انتخاب میزان دور موتور از 400 تا 1600 دور در دقیقه میتوانید از گزینه خشک کن لباسشویی استفاده کنید. البته لازم به توضیح است که میزان دور موتور خشک کن در هر لباسشویی متفاوت است ، در بعضی از لباسشویی ها دور موتور حداکثری 1000 دور است و در بعضی دستگاه ها این میزان تا 1600 دور امکان پذیر است.

چگونه فقط از خشک کن ماشین لباسشویی استفاده کنیم؟

آیا انوع لباس‌ها را میتوانیم در خشک کن بیندازیم؟

بله اما بهتر است لباس هایی با الیاف های ظریف و حساس و یا لباس هایی با جنس تور ، ابریشم و یا لباس های زیر را برای فقط خشک کن استفاده نکنید چونکه دور موتور زیاد باعث اسیب به بافت لباس های شما خواهد شد.

برای اطلاع از دمای آب مناسب شستشوی لباس ها می توانید به این مقاله مراجعه کنید.

علت صدای لباسشویی حین استفاده از خشک کن

دلیل عمده این سر و صدا هنگام خشک کردن تعادل ماشین لباسشویی میباشد ، پس از تراز بودن دستگاه خود بر روی زمین و ایجاد تعادل اطمینان حاصل کنید .

علت صدای لباسشویی حین استفاده از خشک کن

میزان دور موتور مناسب برای لباس ها

سرعت خشک کن های زیر 1000 دور در دقیقه برای لباس های ظریف و سرعت بالای 1000 دور در دقیقه برای الیاف های ضخیم مثل شلوار های جین و حوله ها مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *