علت چروک شدن لباس‌ در لباسشویی

5/5 - (2 امتیاز)

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که با صحنه ای روبرو بشید که بعد از اتمام کار شستشوی ماشین لباسشویی لباسهایتان را که بیرون میاورید کاملا چروک باشند ، این اتفاق طبیعتا خیلی خوشایند نخواهد بود. در این مقاله درباره علت چروک شدن لباس‌ در لباسشویی توضیحاتی را ارائه خواهیم داد.

علت چروک شدن البسه

اگر این اتفاق چندین بار برایتان رخ داده است و لباس ها بعد از اتمام شستو بسیار چروک هستند باید برخی اقدامات را برای کاهش این میزان از چروکی در لباس ها انجام دهید ، ما در این نوشته سعی دارم تا با بررسی دقیق عوامل چروک شدن لباس ها این مشکل شما را حل کنیم .

راه کار های بسیار زیادی وجود دارد برای بررسی علت چروک شدن لباس‌ در لباسشویی تا زمانیکه شما لباس ها را از لباسشویی بیرون آوردید با کمترین میزان چروک مواجه شوید . قبل از هرچیزی لازم است تا شما هر لباسی که قصد شستشوی آن را دارید اندکی اطلاعات در مورد نحوه مراقبت و جنس الیاف آن کسب کنید تا بتوانید اقدام صحیحی برای جلوگیری از آسیب دیدگی بافت لباس ها و چروک نشدن انها انجام دهید .

دلایل چروک شدن لباس ها در لباسشویی دوو

راه کار های بسیار زیادی وجود دارد برای بررسی علت چروک شدن لباس‌ در لباسشویی تا زمانیکه شما لباس ها را از لباسشویی بیرون آوردید با کمترین میزان چروک مواجه شوید . قبل از هرچیزی لازم است تا شما هر لباسی که قصد شستشوی آن را دارید اندکی اطلاعات در مورد نحوه مراقبت و جنس الیاف آن کسب کنید تا بتوانید اقدام صحیحی برای جلوگیری از آسیب دیدگی بافت لباس ها و چروک نشدن انها انجام دهید .

دمای آب بسیار زیاد علت چروک شدن لباس‌

یکی از مهمترین عوامل چروک شدن بیش از حد لباس های شما در لباسشویی دوو دمای آب بسیار بالاست ، دقت داشته باشید که برای هر الیافی از لباس ها دمای توصیه شده ای وجود دارد که عدم رعایت این دما ها باعث چروک شدن بیش از اندازه ، آسیب به بافت لباس و عدم تمیز شدن آنها خواهد شد .
این دما ی توصیه شده معمولا بر روی برچسب لباس ها درج شده است.برای جلوگیری از عدم چروک شدن لباس ها در لباسشویی دوو میتوانید با استفاده از دکمه TEMP دمای آب را بسته به نیازتان تغییر دهید . این میزان برای عدم چروک شدن لباس ها بین 30 تا 40 درجه سانتی گراد است .

راه های جلوگیری از چروک شدن البسه

برای اینکه بدانید دمای آب مناسب شستشو با لباسشویی چقدر است می توانید به این مقاله مراجعه کنید.

چروک شدن لباس با دور موتور بالا در خشک کن لباسشویی

از دیگر دلایل چروک شدن لباس ها در لباسشوییی دوو انتخاب دور موتور بالا جهت خشک کردن لباس ها است ، دور موتور خشک کن بسته به جنس الیاف لباس ها و ضخامت انها باید تنظیم شود ، معمولا دور موتور نرمال 800 دور در دقیقه است .
زمانی که چرخه خشک کردن لباسشویی شروع میشود هیتر دستگاه جهت خشک کردن و فن شروع به کار میکند و پس هنگام انتخاب برنامه شستشو و دور خشک کن دیگ دقتی به برچسب های روی لباس داشته باشید تا از این امر بتوایند تا حدی جلوگیری کنید.

اتصال نادرست ورودی های آب سرد و گرم

یکی دیگر از عوامل چروک شدن لباس ها در لباسشویی ورودی های آب سرد و گرم است ، شاید برایتان سوال باشد که چگونه ؟
در بعضی موارد به اشتباه و یا به دلیل عدم وجود لوله آب سرد در محل نصب لباسشویی ، آب گرم جایگزین آب سرد میشود و این امر باعث میشود که آب با دمای بالای 40 درجه وارد دیگ لباسشویی شود و در بعضی از برناه شستشو ها این درجه آب بسیار بیشتر از حد معمول است و در نهایت باعث چروک شدن لباس ها بعد از اتمام شستشو خواهد شد .
پس حتما هنگام نصب دقت کافی را در این مورد داشته باشید و اجازه نصب آب داغ جایگزین آب سرد را به نصاب ندهید .

انتخاب برنامه شستشوی نامناسب

انتخاب برنامه شستشو بدون در نظر گرفتن الیاف البسه ، کاربرد برنامه شستشو نه تنها در کیفیت شستشو و الیاف البسه شما آسیب میرساند بلکه باعث چروک شدن لباس های شما خواهد شد .

برنامه لباسشویی برای جلوگیری از چروک شدن
به عنوان مثال اینکه برای لباس های ظریف و حساس از برنامه شستشو هایی مثل DELICATE و یا CRASE CARE استفاده شود و یا برای البسه پنبه ای برنامه شستشوی COTTON استفاده شود که تاثیر بسیاری در چروک نشدن لباس ها خواهد داشت.

اگر لباسشویی شما از برند دوو می باشد می توانید برای آگاهی از برنامه های شستشوی لباسشویی دوو این مقاله را مطالعه نمایید.

استفاده از نرم کننده ها برای جلوگیری از چروک شدن البسه

استفاده از مایع های نرم کننده لباس برای شستشو تاثیر بسیاری در این مورد خواهد داشت و باعث مشود لباس ها نرم تر شوند و از چروک شدن لباس ها جلوگیری خواهد کرد و جدا از بحث نرم شدن و و اتو کشی آسان لباس های شما بعد از اتمام شستشو بوی بسیار مطلوبی را به خود خواهند گرفت .
توجه داشته باشید که استفاده بیش از اندازه از مایع نرم کننده باعث میشود که شستشو و آبکشی لباس ها نتواند مواد نرم کننده را به طور کامل از بین ببرند و باقی مانده آنها بر روی لباس های شما بعد از اتمام شستشو به صورت لک روی لباس ها جا بماند.

استفاده از آپشن اتو کشی آسان

بسیاری از لباسشویی های دوو دارای آپشنی به نام EASY IRON و یا اتو کشی آسان دارند ، به این ترتیب که با روشن کردن این ویژگی چروک های عمیق بعد از اتمام شستشو از بین خواهد رفت و باعث اتو کشی بسیار راحت تر خواهد شد.

چروک شدن به دلیل حجم زیاد لباس ها در لباسشویی

اگر از دسته کسانی هستید که عادت دارید لباس‌های زیادی را درون لباسشویی جهت شستشو قرار ‌دهید و تعداد دفعات کمتری لباسشویی را روشن میکنید باید بگوییم که این امر بسیار در چروک شدن لباس های شما دخیل است و دقت داشته باشید که انداختن بیش از حد لباس ها خود یکی از دلایل چروک شدن بیش از اندازه لباس ها است و این موضوع قطعا برای شما خوشایند نخواهد بود.

چرا لباسها توسط لباسشویی چروک می شوند؟

چرا ؟ زیرا درام لباسشویی شما برای یک شستشوی عالی نیاز به فضای کافی دارد و زمانیکه شما بیش از اندازه دیگ را پر کنید لباس ها برای شستشو فضایی جهت جابجا شدن نخواهند داشت .

پس حتما لباس ها یی که رنگ ها و الیاف مختلف دارند را جداگانه شستشو کنید که هم کیفیت شستشو خود را به حداکثر برسانید و هم اینکه از چروک شدن لباس های خود جلوگیری کنید .

امیدواریم توانسته باشیم به دغدغه شما را در رابطه با علت چروک شدن لباس‌ در لباسشویی پایان داده باشیم ، اگر سوال و تجربه ای در این رابطه دارید حتما برای ما بنویسید تا دیگران نیز بهره مند شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *